Torba na ramię czy plecak ? Co wybrać do szkoły i nie tylko?

Torba na ramię czy plecak ? Co wybrać do szkoły i nie tylko?

Gdy tylko zbliża się nowy rok szkolny, każdy z rodziców zastanawiać się co będzie idealnym rozwiązaniem na książki, zeszyty, przybory do szkoły. Torba na ramię czy plecak? Każdy będzie miał na ten temat inne zdanie, ponieważ starsze dzieci i nastolatki często same wybierają, w czym chcą nosić swoje książki. Czasem jest to problematyczne dla rodziców, ze względu na cenę i wygodę dziecka. Dziecko zwraca uwagę na modny fason, a nie wygodę!

Torba na ramię, na pewno lepiej sprawdza się u dziewczyn i ekstra się prezentuje. W ostatnim czasie także mężczyźni doceniają skuteczność noszenia toreb męskich. Jednak dla naszego zdrowia noszenie takiej torby wcale nie jest dobrym rozwiązaniem. Obciążamy jedno ramię, co może skutkować krzywiznami kręgosłupa.

Plecak do szkoły tutaj może być dużo lepszą opcją, bo obciąża dwa ramiona równomiernie. Kiedyś może taki plecak nie był ładny, praktyczny, gdy królowały ciężkie i niewygodne tornistry, ale teraz plecak kupisz, jaki tylko zapragniesz. Plecaki do szkoły znajdziesz w barwnych odcieniach, różnych fasonach, stylach, wielkościach. Zalet mają bardzo dużo, między innymi są pojemne, z przegródkami i kieszeniami, dzięki którym można indywidualnie spakować wszystko w plecaku.

A więc co wybrać do szkoły?

Najlepszym wyjściem będzie na pewno ciekawy plecak szkolny, który będzie zdrowszy dla kręgosłupa, ale też modny. Oczywiście jeżeli nasz nastolatek zapragnie mieć torbę a nasz domowy budżet na to pozwala jako alternatywę do szkoły można sprawić mu również torbę szkolną na ramię. Posiadając i torbę i plecak przy okazji mamy pewność, że noszone na zmianę posłużą naszemu nastolatkowi trochę dłużej.

Napisz komentarz

* Imię
* E-mail: (Nie będzie publikowany)
   Strona www (pełny adres http://)
* Komentarz:
* Kod weryfikacyjny: