Portfele z ochroną RFID - znak czasu czy chwilowa moda?

Portfele z ochroną RFID - znak czasu czy chwilowa moda?

OFERTA PORTFELI SKÓRZANYCH RFID

Obecnie każdy z nas posiada przy sobie sporo danych, które przechowywane są w sposób elektroniczny. Tak jest łatwiej, wygodniej i szybciej. Konsolidacja danych i zebranie ich w wirtualnej teczce czy portfelu porządkuje je, uniemożliwia ich zagubienie (często bywa tak, że najbardziej potrzebny w danej chwili dokument akurat został w domu) oraz upraszcza dostęp do nich. W związku z tym coraz częściej decydujemy się na „przeniesienie” naszych kart kredytowych do komórki, a portfel przestał pełnić funkcję przedmiotu do przechowywania gotówki oraz bilonu, stając się przenośnym bankiem.

Co to jest RFID?

W skrócie to znana od pewnego czasu i powszechnie dostępna technologia oparta na przepływie fal radiowych. Dane zapisane na obiekcie są rozszyfrowywane przez odpowiedni czytnik. Na tej technologii oparty jest między innymi przepływ danych, który zachodzi podczas płacenia zbliżeniowo karta płatniczą. Oprócz niewątpliwej zalety, jaką jest szybkość przepływu danych system ten nosi poważna wadę – dane mogą zostać przechwycone przez inny czytnik i w ten sposób możemy udostępnić informacje na temat numeru karty, daty jej ważności oraz kodu CVV, który potrzebny jest do każdej transakcji, którą chcemy wykonać zbliżeniowo. W ten sam sposób hakerzy próbują pozyskać dane osobowe, co jest możliwe do wyczytania z dowodu osobistego czy legitymacji studenckiej, schowanej w naszym ulubionym, skórzanym portfelu. Dodatkowym minusem płynącym z płacenia kartą zbliżeniowo jest fakt, że do jej wykonania nie potrzebujemy pośrednictwa banku, a ich księgowanie może odbywać się nawet po kilku dniach. Takie rozliczanie transakcji off-line czyni złodzieja śmiałym, pozwalając mu na dokonywanie sporej ilości transakcji na niewielkie kwoty.

Jak ustrzec się przed niebezpieczeństwem?

Najłatwiejszym i najbardziej rozpowszechnionym sposobem na ochronę danych zapisanych na kartach płatniczych są portfele z ochroną RFID. Posiadają one specjalną membranę (innymi słowy warstwę ochronną) blokującą możliwość nadawania sygnału radiowego. Dzięki temu z ulubionego skórzanego portfela można korzystać bez obaw o kradzież najważniejszych danych i pieniędzy. Na rynku pojawiają się zarówno damskie jak i męskie portfele z ochroną RFID. Mechanizmy w nich zastosowane pozwalają na zabezpieczenie przepływu danych nawet, gdy portfel jest otwarty. Przy tym nie różnią się niczym od klasycznych portfeli. Portfele z ochroną RFID posiadają osobne przegrody na karty, gotówkę oraz bilon. Zarówno damskie jak i męskie portfele wykonywane są zarówno ze skóry ekologicznej i naturalnej.

Bezpieczeństwo i design.

Producenci skórzanych portfeli prześcigają się w pomysłach na ich unikalny design oraz maksimum funkcjonalności – obecnie można nabyć ultracienkie portfele, przeznaczone tylko na karty lub minimalistyczne etui, z łatwością mieszczące się w kieszeni spodni lub marynarki. Zapakowane w eleganckie pudełka będą świetnym pomysłem na prezent nie tylko dla aktywnych osób ale dla każdego świadomego korzystania z dobytku nowoczesnych technologii konsumenta. Wybór skórzanego portfela z ochroną RFID to idealny pomysł na prezent dla każdej osoby, która chce w pełni cieszyć się z możliwości szybkich transakcji przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa swoich danych. To moda, która (mamy taką nadzieję) nie przeminie lecz będzie coraz to bardziej udoskonalona z myślą o swoich licznych użytkownikach.

Napisz komentarz

* Imię
* E-mail: (Nie będzie publikowany)
   Strona www (pełny adres http://)
* Komentarz:
* Kod weryfikacyjny: