Jak pielęgnować i chronić torebkę skórzaną?

Jak pielęgnować i chronić torebkę skórzaną?

O wysokiej jakości oryginalne dodatki odzieżowe należy dbać! W przeciwnym razie szybko utracą swój estetyczny wygląd. Nawet najlepszy gatunek materiału zacznie prezentować się mało atrakcyjnie po długim czasie zaniedbywania. Użytkując dodatki odzieżowe narażamy je na zabrudzenia, które osiadają nawet na najlepszych akcesoriach. Bez odpowiedniej wiedzy, jak dbać o galanterie skórzaną możemy jej mocno zaszkodzić. Dlatego w SuperGalanteria.pl postanowiliśmy stworzyć zwięzły poradnik, który pomoże naszym klientkom i klientom prawidłowo troszczyć się o kupowane u nas dodatki.

Poniżej skupiliśmy się na szczególnie ważnym w stylizacjach wielu Pań elemencie - skórzanych torebkach. Na przykładzie pielęgnacji torebki ze skóry naturalnej przedstawiamy złote zasady troszczenia się o zachowanie piękna produktów galanteryjnych.

Koniecznie zapoznaj się z naszymi poradami, aby móc długo cieszyć się z piękna oryginalnych dodatków.

Jak troszczyć się o piękno kobiecej torebki ze skóry

Torebki damskie skórzane dostępne w SuperGalanteria.pl to wysokiej klasy akcesoria, które mogą swoim właścicielkom służyć przez długie lata. Jednak warunkiem tej długoletniej przyjaźni jest konieczna prawidłowa pielęgnacja materiału. Dlatego od czasu do czasu warto przeprowadzić gruntowny porządek, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz skórzanej torebki. Jej regularna pielęgnacja przyniesie satysfakcje i pozwoli na lata zachować piękno torebki ze skóry!

Na początku warto zajrzeć do środka torebki i upewnić się, czy nie ma w jej wnętrzu przyprawiającego o gęsią skórkę bałaganu. Pielęgnacja skórzanej torebki to nie tylko zabiegi wykonywane na jej zewnętrznej powierzchni! To również dokładne oczyszczanie wewnętrznych komór i kieszeni. Niestety kobiety bywają bałaganiarami… Szybkie życie wymusza na nas nieustanną pogoń za czasem. Nie raz i nie dwa zdarza się, że w ciągu tygodnia wrzucamy do torebek niepotrzebne papierki po cukierkach, rachunki itp. zbędne przedmioty. Powodują one w jej wnętrzu bałagan. Na skutek intensywnego użytkowania nie rzadko torebka damska kryje w swoim wnętrzu piasek i różnego rodzaju drobinki, których należy się pozbywać podczas sprzątania. Zdecydowanym plusem regularnego opróżniania torebki damskiej jest to, że podczas porządków można odnaleźć zagubione przedmioty, (takie jak: ulubiony długopis, błyszczyk, kolczyki etc.). To całkiem miła część porządków!

Zapamiętaj, że torebki ze skóry naturalnej nie wolno prać w pralce, ani namaczać w misce z proszkiem lub innym detergentem! To prosta droga do uszkodzenia każdej torebki ze skóry! Nigdy tego nie rób! Produkty galanteryjne nie lubią tego typu sposobów oczyszczania.

Jak należy wykonywać pielęgnacje skórzanej torebki na zewnątrz? Prościej niż sądzisz! Torebka damska ze skóry powinna być oczyszczana za każdym razem, gdy zauważasz na niej zabrudzenie. Nie ignoruj małych plamek, ponieważ mogą one na trwałe pozostać na powierzchni torebki ze skóry naturalnej. Najlepiej usuwać zabrudzenie od ręki! Czego używać? W zależności od rodzaju plamy torebka damska może być m.in. oczyszczana za pomocą mokrej chusteczki, (o ile zabrudzenie to błoto lub inna dająca się szybko usunąć maź). Poważniejsze plamy będą wymagały znacznie większej ingerencji. Istnieje szereg domowych oraz chemicznych sposobów oczyszczania torebki ze skóry, które warto poznać.

Domowe metody oczyszczania torebki skórzanej

Torebki damskie skórzane, które miały nieprzyjemność spotkać się z tłuszczem warto przemyć mieszaniną wody z octem. To stara, babcina receptura, która naprawdę działa. Pamiętaj, o tym aby w żadnym razie nie przesadzić z ilością octu! Przede wszystkim ze względu na to, że może on doprowadzić do powstania mało estetycznych zmian w strukturze naturalnej skóry i nie pachnie zbyt przyjemnie. Umiar jest tutaj wskazany!

Skórzane torebki warto też oczyszczać za pomocą mydła oliwkowego, które znajdziesz w drogeriach z naturalnymi kosmetykami. Mydło szybko upora się z brudem i pozwoli na dalsze, komfortowe użytkowanie torebki ze skóry naturalnej w nienaruszonym stanie.

Podobnie w przypadku zastosowania soku z cebuli, który powinien być wtarty w plamę i usunięty. Mimo, że podobnie jak ocet nie pachnie on zbyt ładnie to jego skuteczność jest gwarantowana!

Chemiczne sposoby czyszczenia torebki ze skóry

Postęp technologii umożliwił nam korzystanie nie tylko z babcinych receptur. Na rynku jest dostępne spektrum środków, które pomagają troszczyć się o piękno galanterii skórzanej. Torebka damska ze skóry, która uległa ciężkiemu do zlikwidowana zabrudzeniu powinna spotkać się z środkiem chemicznym dedykowanym dla powierzchni skórzanych – NIE INNYM! Dlatego tak istotne przy wyborze jest dokładne czytanie etykiet na opakowaniach. Mniej ryzykownym rozwiązaniem, które może pomóc przy niewielkich zabrudzeniach jest używane nawilżonych chusteczek, które możemy kupić w każdym sklepie. Pomogą one pozbyć się kurzu, błota, kawy czy herbaty, ale z pewnością nie uporają z atramentem czy intensywną czerwienią kobiecej szminki.

Ile rodzajów skór naturalnych, tyle sposobów czyszczenia

Powyżej przytoczone metody oczyszczania powierzchni torebek skórzanych są najbardziej powszechnymi, jednak należy KONIECZNIE pamiętać o tym, że każdy rodzaj skóry wymaga indywidualnego podejścia do jej oczyszczania. Poniżej znajdziesz małą ściągę!

  • SKÓRA SAFFIANO

To jeden z najcenniejszych i najbardziej pożądanych materiałów, z których produkuje się torebki ze skóry. Należy być świadomym tego, że jest to skóra matowa pokryta woskiem i absolutnie nie wymaga dzięki temu natłuszczania (przeczytasz o nim poniżej). Dzięki ściereczce z mikrofibry bez problemu pozbędziesz się z jej powierzchni kurzu, a mokra chusteczka szybko usunie błahe zabrudzenia. Do silnych plam konieczne jest używanie dedykowanych środków chemicznych do tego rodzaju materiału.

  • SKÓRA LICOWA

Torebka damska skórzana z tego typu materiału powinna być oczyszczana za pomocą specjalnie przeznaczonych do tego rodzaju materiału balsamów w przeciwnym wypadku możesz ją trwale uszkodzić.

  • SKÓRA LAKIEROWANA

Niezbędna w pielęgnacji tej torebki ze skóry będzie nawilżona ściereczka z bawełny oraz dedykowane preparaty do czyszczenia. Tutaj również nie wskazany jest zabieg natłuszczania materiału.

  • NUBUK I ZAMSZ

Torebki damskie skórzane z tego rodzaju materiału nie nalezą do łatwych w czyszczeniu. Zwłaszcza gdy na powierzchni pojawiają się trudne do usunięcia plamy! W prosty sposób można je uszkodzić - nie wiedząc czym oczyszczać ten typ torebki. Wskazana jest tutaj impregnacja (zabieg opisany w dalszej części naszego artykułu) oraz środki chemiczne wyprodukowane do czyszczenia tego typu materiałów. Żadne inne metody nie pomogą w zachowaniu piękna zamszowych lub nubukowych torebek!

Torebki damskie skórzane- zabiegi pielęgnacyjne

Oczyszczanie i zachowywanie porządku w torebce damskiej to jedynie podstawowe kroki, które należy podejmować troszcząc się o tę część damskiej garderoby. W przypadku naturalnej skóry niezbędne dla jej trwałego piękna są impregnacja materiału oraz jego natłuszczanie. Na czym polegają?

Impregnacja to doskonały sposób na długowieczność torebki ze skóry. Warto w tym celu użyć specjalnych środków. Ich zastosowanie sprawi, że na powierzchni torebki damskiej powstanie niewidzialna, ochronna powłoka, która będzie chroniła powierzchnie przed wilgocią. Mogą to być zarówno środki chemiczne jak i naturalne metody. Sprawdza się tutaj doskonale pszczeli wosk, jaki oprócz impregnacji umożliwia zachowanie błyszczącej powierzchni ( zwłaszcza w przypadku torebek z lakierowaną skórą). Pamiętaj! Bez znaczenia podczas impregnacji nie pozostaje rodzaj skóry naturalnej, z której wykonana jest dana torebka damska. Każdy typ skóry będzie wymagał innego rodzaju impregnacji, która skutecznie wydłuża żywotność tych akcesoriów damskich. Alternatywą wobec naturalnych metod impregnacji są liczne środki chemiczne, jakie występują m.in. pod postacią nowoczesnych spray’ów. Jednocześnie zabezpieczają powierzchnie zewnętrzną i ją odświeżają. Regularna impregnacja wykonywana co trzy lub co sześć miesięcy do klucz do długotrwałego piękna torebki skórzanej.

Nabłyszczanie to kolejny zabieg pielęgnacyjny, który powinny wykonywać właścicielki torebek skórzanych z naturalnej skóry. Jest to konieczne działanie, ponieważ podczas użytkowania torebka damska jest narażona na przesuszenie materiału. W przypadku naturalnej skóry wynikiem tego są powstające na jej powierzchni mało estetyczne pęknięcia. Przed wykonaniem zabiegu natłuszczania każda torebka damska skórzana musi być dokładnie oczyszczona. Ewentualny brud wtarty w tkaninę spowoduje kolejne nieestetyczne zabarwienia, dlatego zawsze pamiętaj o tej czynności! Natłuszczać skórę naturalną można ponownie za pomocą metod domowych jak i zaawansowanych środków chemicznych. Doskonale do natłuszczenia nada się olej lniany, olejek rycynowy, wosk pszczeli, które powinny być nanoszone z użyciem niewielkiej siły na powierzchni szmatki. Po natłuszczeniu warto wypolerować torebkę nadal wykonując delikatne ruchy.

Regularna pielęgnacja znacząco wydłuża piękno galanterii skórzanej. Dlatego, jeżeli chcesz cieszyć się pięknem skórzanej torebki to koniecznie o niej pamiętaj i wykonuj ją poprawnie. Niewiedza to zawsze klucz do uszkodzeń, a świadomość prawidłowego postępowania pozwali Ci wiele lat cieszyć się oryginalną torebką.

Napisz komentarz

* Imię
* E-mail: (Nie będzie publikowany)
   Strona www (pełny adres http://)
* Komentarz:
* Kod weryfikacyjny: