Dostawa już w 24h!

Lubisz plecaki ze skóry naturalnej? Zadbaj o nie, aby służyły Ci jak najdłużej

Lubisz plecaki ze skóry naturalnej? Zadbaj o nie, aby służyły Ci jak najdłużej

Moda na skórzane akcesoria trwa. Eleganckie dodatki wymagają odpowiedniej pielęgnacji, by mogły zachować swoje piękno na dłużej. Męskie plecaki, damskie plecaczki oraz plecaki szkolne czy nawet plecaki trekkingowe – wszystkie potrzebują Twojej uwagi i troski. O tym, jak prawidłowo dbać o skórzany plecak dowiesz się z dzisiejszego wpisu. Podpowiadamy co warto robić i czego koniecznie unikać.

Zacznij od porządków

Nie od dziś wiadomo, że plecak do szkoły bywa małym śmietnikiem. Sprawdź, w jakiej kondycji jest plecak szkolny Twojego dziecka. Czy nie ma w nim przypadkiem kanapek z zeszłego tygodnia? Regularne czyszczenie plecaka to konieczność! Plecaki szkolne młodzieżowe to tylko początek góry lodowej. Spory bałagan może na Ciebie czekać również we wnętrzu plecaka turystycznego. Po każdej wyprawie powinieneś dokładnie przejrzeć plecak trekkingowy lub plecak na wycieczkę. Nigdy nie wiesz, co mogłeś w nim pozostawić na długie tygodnie, miesiące lub lata! Spory bałagan może skrywać także męski plecak noszony na co dzień do pracy. Jeżeli jest to plecak na laptopa tym bardziej wskazana jest dbałość o jego czystość. Brud w każdej postaci może stać się zagrożeniem dla sprzętu elektronicznego. Czyść regularnie również plecaki sportowe. Po kilku wizytach na siłowni mogą one zacząć dość nieprzyjemnie pachnieć…

Od czego zacząć porządki?

Pozbądź się wszystkich zbędnych papierków po batonikach, paragonów, biletów, resztek jedzenia. To masa zbędnych rzeczy, które mogą uprzykrzać użytkowanie każdego plecaka. Pamiętaj o tym, by dokładnie wytrzepać plecak. Możesz również użyć w tym celu odkurzacza.

Zwracaj uwagę na to w jakim stanie są szwy i zapięcia wewnętrznych kieszeni. W ten sposób zatroszczysz się o zachowanie trwałości swojego plecaka na znacznie dłużej. Niezależnie, czy mamy do czynienia z plecakami młodzieżowymi, plecakiem miejskim, turystycznym lub sportowym zawsze staraj się porządkować jego zawartość. Niech wszystko ma swoje miejsce! W ten sposób nigdy niczego nie zgubisz i będziesz wiedział, gdzie i co się w nim znajduje. Wykorzystaj fakt, że plecak szkolny, plecaki sportowe, a także plecaki miejskie lub plecaki na laptopy posiadają liczne kieszenie i przegródki. To one mają pomagać użytkownikom zachować porządek i segregować w odpowiedni sposób zawartość plecaka na co dzień.

Usuwanie plam z powierzchni plecaka

Każdy plecak jest narażony na zabrudzenia. Sposób likwidacji plam zależy od nich samych, a także rodzaju skóry z jakiej wykonano dany plecak. Poniżej przedstawiamy kilka sprawdzonych metod usuwania najczęściej powstających plam na wybranych typach plecaków.

Plecak młodzieżowy może często być brudny od śladów trawy, błota czy atramentu. Pierwsze dwa przypadki zabrudzeń z łatwością usuniesz za pomocą mokrej ściereczki i wody z odrobiną mydła lub proszku. Znacznie gorzej w przypadku atramentu… Plecak młodzieżowy szkolny ze skóry naturalnej nie może trafić do pralki, ponieważ będzie to oznaczało jego zniszczenie. Atrament najlepiej spróbować usunąć z pomocą acetonu i wacika.

Plecak sportowy, którego wnętrze przechodzi zapachem potu to prawdziwy koszmar… Na szczęście można z nim wygrać. Istnieją specjalne preparaty zabijające nieprzyjemne zapachy. Wystarczy wypsikać nimi wnętrze plecaka lub postawić na dzień lub dwa w nim torebeczkę z neutralizatorem zapachów. Gwarantujemy, że sportowy plecak będzie jak nowy! Poza tym sportowe plecaki warto również często wietrzyć pozostawiając na świeżym powietrzu całkowicie otwarte.

Plamy takie jak np. tłuszcz często mają plecaki turystyczne oraz plecak miejski. Jedząc kanapki nie zawsze zwracamy uwagę na to, co dzieje się ze spływającym masłem… Jak z nim wygrać? Okazuje się, że plecak turystyczny i plecaczek miejski mogą zostać uratowane w bardzo prosty sposób. Wystarczy, że tłusta plama zostanie zaatakowana mieszanką białka kurzego jaja i kilku kropel terpentyny.

Ubite na sztywno białko jaja kurzego z dodatkiem kilku kropel terpentyny to bardzo skuteczny środek do czyszczenia skóry. Szczególnie dobrze sprawdzi się w przypadku tłustych zabrudzeń. Jeżeli chcemy odświeżyć skóry lakierowane terpentynę można zastąpić sokiem z cebuli.

A możesz chcesz wyprać plecak? Sprawdź czy na pewno twój model możesz poddać temu procesowi.

Konserwacja i impregnacja – zachowaj trwałość plecaka

Jeżeli chcesz, by Twój ulubiony plecak męski, plecak turystyczny lub plecak sportowy przetrwał u Twojego boku długie lata postaw na skuteczną impregnacje i konserwacje. To dwa procesy, którym warto również poddać plecaki do szkoły ze skóry naturalnej. Dzięki nim każdy plecak zachowa długowieczność! Preparaty impregnujące tworzą warstwę ochronną, która będzie chronić powierzchnie skóry plecaka od trudnych zabrudzeń i wilgoci. Warto na to działanie postawić jeszcze zanim plecaczek miejski, turystyczny, sportowy czy szkolny zostanie pierwszy raz użyty. Wszystko po to, aby nie zaimpregnować przypadkowo niechcianych zabrudzeń… Musisz tutaj pamiętać o tym, że preparat będzie systematycznie się wymywał, dlatego impregnacje trzeba powtarzać.

Dbając o męski plecak i każdy inny typ plecaka warto też przeprowadzać konserwacje skóry naturalnej. Konserwacja polegająca na natłuszczaniu skóry, znacząco przedłuży ich trwałość. Plecak na wycieczkę czy plecak sportowy są narażane na różnorodne uszkodzenia podczas bardzo intensywnego użytkowania. Zastosowanie preparatów konserwujących materiał przeciwdziała ich powstawaniu. Dzięki temu sportowe plecaki, plecaki turystyczne, plecaki męskie i inne dostępne na rynku pozostają bezpieczne. Ciesz się ulubionym plecakiem i dbaj o niego!

Napisz komentarz

* Imię
* E-mail: (Nie będzie publikowany)
   Strona www (pełny adres http://)
* Komentarz:
* Kod weryfikacyjny: