SYNTETYCZNA CZY SKÓRZANA TECZKA MĘSKA? NA CO POSTAWIĆ CO WYBRAĆ?

SYNTETYCZNA CZY SKÓRZANA TECZKA MĘSKA? NA CO POSTAWIĆ CO WYBRAĆ?

       Teczka męska jest jednym z najczęściej kupowanych artykułów galanteryjnych. Aktówki męskie, nessesery czy teczki na laptopa, używane są właściwie przez mężczyzn w każdym wieku. Od studentów, którzy przenoszą w niej notatki lub komputer, przez adwokatów, którzy wypełniają teczki męskie aktami i innymi dokumentami, aż po biznesmenów, którzy w torbie męskiej potrafią zmieścić wiele potrzebnych im na co dzień przedmiotów.

Odkąd teczki męskie przestały być tylko większą aktówką, przybrały różne formy. Mogą być tradycyjne, mogą mieć pasek do noszenia na ramieniu, mogą być nowoczesne w formie i bardziej przypominać pojemną torbę męską. Taki wybór modeli, oraz fakt, że teczki męskie są niezbędne każdemu mężczyźnie, sprawia że stają się idealnym pomysłem na upominek.

Poszukując teczki męskiej na prezent dla kolegi z pracy, trafiłam na świetnego sprzedawcę, który udzielił mi wielu cennych wskazówek. Postanowiłam podzielić się nimi z Wami, tak abyście mogli, jeszcze przed zakupem, zwrócić uwagę na kilka detali i wybrać najodpowiedniejszy model.

Dla kogo ma być teczka?

Bardzo dużo zależy od tego, dla kogo teczka ma być prezentem. Jeśli okazja jest wyjątkowa, lub osoba którą obdarowujemy ceni przedmioty dobrej jakości, wówczas wybór jest tylko jeden - teczka ze skóry! Pierwsza wskazówka, której mi udzielono, to rodzaj skóry z której wykonana jest teczka. Najpopularniejsza jest skóra licowana, czyli ta gładka z lekkim połyskiem. Zazwyczaj są to bardzo dobre skóry, powlekane warstwą ochroną, dlatego mimo narażeń na zarysowania, materiał nie pęka i nie niszczy się. Teczki, czy aktówki męskie wykonane ze skóry licowanej, są najczęściej klasyczne w formie i powinny przypaść do gustu większości panów. Jeśli chcemy kupić teczkę, dla osoby lubiącej nowinki, dbającej o nowoczesny image, warto poszukać niestandardowych modeli.

Mi polecono teczki wykonane ze skóry byczej. Skóra ta wygląda na stara, ale jest to specjalny zabieg, skóra jest postarzana w procesie garbowania. Dzięki temu materiał wygląda bardzo stylowo, a teczki mogą być oryginalniejsze w formie. Zasadniczą kwestią przy kupowaniu produktów skórzanych, pozostaje impregnacja i pielęgnacja. Polecono mi zabezpieczyć skórę teczki jeszcze przed pierwszym użyciem, tak jak robimy to np. z butami. Większość sklepów z galanterią skórzaną posiada w swojej ofercie również specjalistyczne środki do pielęgnacji skóry. Warto korzystać ze sprawdzonych marek, aby nie uszkodzić skóry.

Osobiście szukałam teczki aktówki męskiej dla kolegi, miała być to raczej miła niespodzianka niż wyjątkowy prezent. Wyjątkowo uczciwy sprzedawca, w takiej sytuacji polecił mi teczki wykonane z tworzywa sztucznego. Cena miała duże znaczenie, w przypadku materiałów syntetycznych jest ona oczywiście niższa, ale nie chciałam, aby upominek rozpadł się po tygodniu użytkowania. Zostałam uspokojona przez obsługującego mnie pana. Wytłumaczył mi, że w chwili obecnej nawet materiały skóropodobne są dość trwałe. Oczywiście warto sprawdzić opinie o danej firmie, czy produkcie, ale w większości przypadków sklepy starają się oferować produkty dobrej jakości, aby zwyczajnie unikać tematu reklamacji. Skóra ekologiczna zawsze będzie mniej trwała niż ta naturalna, ale wymiana takiej teczki po np. dwóch latach, będzie łatwiejsza do przełknięcia, dzięki niższym cenom.

Wspominany już wcześniej sprzedawca polecił mi abym przed zakupem koniecznie sprawdziła zamki i uchwyty teczki. Najkorzystniej gdy wszystkie elementy wykonane są z metalu, będą trwalsze. Istotne są też nici wykonane do produkcji danego modelu, powinny być grube i najlepiej przeszyte lamówką, co niweluje ryzyko strzępienia nici, a tym samym prucia teczki.

Reasumując, materiał z którego wykonana jest teczka męska, należy dostosować do potrzeb osoby, która będzie jej używać. Decydując się na dany model, spytajmy sprzedającego o kilka detali, dzięki czemu możemy uniknąć kupowania kota w worku. Dodam tylko, że ja dzięki tym wskazówkom, z prezentem dla kolegi trafiłam w dziesiątkę.

Napisz komentarz

* Imię
* E-mail: (Nie będzie publikowany)
   Strona www (pełny adres http://)
* Komentarz:
* Kod weryfikacyjny: