MAŁA WALIZKA NA WEEKENDOWY WYPAD - JAK WYBRAĆ ODPOWIEDNI MODEL?

MAŁA WALIZKA NA WEEKENDOWY WYPAD - JAK WYBRAĆ ODPOWIEDNI MODEL?

Wyjazd na krótki wypoczynek weekendowy- a ty nie masz żadnej walizki? Nie wiesz co wybrać? Nie masz dużo czasu na wybór modelu? Przeczytaj ten artykuł, a dowiesz się wielu praktycznych informacji na temat zakupu takiej funkcjonalnej i zarazem taniej walizki! Zakup pierwszej lepszej nie jest dobrym rozwiązaniem.

Wybór odpowiedniej walizki podróżnej, w której pomieścisz wszystko, co zechcesz to podstawa. Na kilka dni na pewno nie potrzebujesz wielkiej walizki, jedynie małą podręczną. Osobiście polecam walizki podróżne typu mini. Przypomina kształtem i funkcjami duże walizki, ale jest mniejsza, pojemna i tak samo funkcjonalna, jak te olbrzymie, które jednak nadają się na tygodniowe lub dwutygodniowe wyjazdy. Jest ich sporo na naszym rynku. Te nowszej generacji walizki mogą ważyć sporo, nawet 2-3 kg same w sobie, do tego jeszcze dochodzą nasze ciuszki, buciki, dodatki itp.

Możesz je kupić z 3 różnych materiałów:

- twarde: wykonane z materiałów termoplastycznych, czyli z włókna szklanego, poliwęglanu, polipropylenu. Odporne są na uszkodzenia mechaniczne, wgniecenia i pęknięcia.

- półtwarde: wykonane z materiałów połączonych typu termoplastycznych i tkaniny EVA, gdzie są mniej odporne na uszkodzenia.

- miękkie: wykonane z trwałych materiałów tekstylnych np. włókno poliestrowe oraz nylon, gdzie są mniej odporne na uszkodzenia, ale też odporne na wilgoć i dobrze w nich upycha się ciuszki.

Najlepszym wyborem będzie jeżeli zdecydujesz się walizkę na kółkach, gdzie nie będziesz musieć dźwigać całego bagażu. Walizka na kółkach czy bez nich są w podobnych cenach. Zwróć jednak uwagę tutaj na kółka. To one będą dźwigać ciężar za Ciebie. Na rynku spotkasz tanie walizki na kółkach dwóch lub czterech. Te drugie są łatwiejsze w przewożeniu na gładkich powierzchniach. Warunkiem jednak jest dobre przymocowanie kółek do walizki. Kółka powinny być osobną częścią walizki, ale zmechanizowaną razem.

Modeli takich walizek jest sporo, a więc każdy znajdzie coś dla Siebie odpowiedniego. Możesz je kupić taniej i drożej. Tania walizka podróżna może się sprawdzić również rewelacyjnie podczas weekendowych wypadów. W sklepach kupisz je w stylach różnego pochodzenia, z grafiką, ze wzorem lub jednobarwną. Każde są fajne, jednak ja jak mam wybór to wybieram taką, która będzie pasować do wszystkiego i w we wzory lub w żywych barwach. Żółta, czerwona walizka to świetny i praktyczny pomysł. Idealnie ją widać na taśmie bagażowej na lotnisku i dużo łatwiej ją namierzyć w tłoku czarnych i granatowych walizek :)

Jednym słowem wybór zależy od ilości rzeczy zabieranych ze sobą! Trzeba zwrócić uwagę na materiał wykonania i na jakość kółek. Ważny jest też stelaż i styl, aby pasował do Twoich kreacji nie tylko podczas jednego wypadu, a jednak wielu.

Napisz komentarz

* Imię
* E-mail: (Nie będzie publikowany)
   Strona www (pełny adres http://)
* Komentarz:
* Kod weryfikacyjny: