Torby młodzieżowe do szkoły i na uczelnię. Na co postawić?

Torby młodzieżowe do szkoły i na uczelnię. Na co postawić?

OFERTA TOREB MŁODZIEŻOWYCH W SUPERGALANTERIA.PL

               Nastały długo wyczekiwane przez młodzież i dzieci wakacje. Podczas, gdy nasze pociechy odpoczywają, ciesząc się wolnością, my zastanawiamy się, co przyniesie kolejny rok szkolny. Oprócz zakupu nowych podręczników i zeszytów, powinniśmy zwrócić uwagę na jakość ich noszenia. Od najmłodszych lat wpływamy nie tylko na rozwój intelektualny naszych pociech ale także ich zdrowie. Powszechnie wiadomo, że zbyt ciężki i nieprawidłowo noszony plecak może być przyczyną wad postawy. Nie czekajmy więc z wyborem idealnego plecaka do szkoły i na uczelnię. Dokonajmy właściwego zakupu, nim rozpoczną się nowe, szkolne wyzwania.

Przed przejrzeniem oferty sklepów internetowych i stacjonarnych w przypadku młodszych pociech zalecamy zapoznać się z ich indywidualnym gustem. Dlaczego? Przede wszystkim po to, by oszczędzić sobie rozczarowań, gdy nasza pociecha ze smutkiem stwierdzi, że Superman to jednak nie jest jego ulubiona, komiksowa postać i znacznie lepiej chodziłoby mu się do szkoły w wizerunkiem Spidermana na plecach. Pamiętaj, że system szkolnictwa, jaki znasz z własnego doświadczenia jakiś czas temu się przedawnił i dziś stawiamy przede wszystkim na modę. Dzieciaki uczęszczające do szkoły podstawowej będą zachwycone, jeśli w kwestii wyboru plecaka, tornistra lub torby szkolnej pozostawisz im wolny wybór. Dziewczynki wybiorą zapewne plecaki w kolorze różowym, chłopcy postawią na kolorowe tornistry szkolne z ulubionymi, komiksowymi bohaterami. Zadaniem rodzica będzie dopilnowanie, by torba szkolna była prawidłowo zbudowana – posiadała odpowiednio miękkie szelki, specjalnie wyprofilowane plecy, była wyposażona w działające zamki błyskawiczne oraz wystarczającą ilość przegród i komór, co ułatwi maluchowi pakowanie się.

Gdy dziecko dorasta zmieniają się jego priorytety. Pociecha wstępuje w gimnazjalne mury - wówczas od komfortu użytkowania szkolnej torby ważniejsza jest moda i chęć zaimponowania rówieśnikom. W tym wieku nadal pamiętać należy o tym, że kręgosłup nie powinien być narażony na przeciążenia. Na szczęście w tym obecnym i nadchodzącym sezonie prym w modzie wiodą lata 90-te, a co za tym idzie, w modzie na dobre goszczą plecaki – w formie skórzanego worka, plecaki w azteckie wzory oraz kolorowe, sportowe plecaki z naszywkami. Alternatywą będzie torba na ramię. Przy jej wyborze należy kierować się przede wszystkim pojemnością oraz wygodną rączką. My polecamy szczególnie skórzane torby szkolne – będą bardziej wytrzymałe na uszkodzenia i praktyczne niż te wykonane z cienkiego materiału.

Współcześni studenci mają ułatwione zadanie, jeśli chodzi o noszenie książek na zajęcia – obecnie większość informacji jest przekazywana w formie elektronicznej, co wpływa pozytywnie zarówno na zdrowie kręgosłupa, jaki i dbałość o naszą zieloną planetę. Na tym etapie można zrezygnować z noszenia ciężkich plecaków i wybrać lekką torbę na ramię lub saszetkę. Idealna torba na uczelnię powinna pomieścić najważniejsze notatki, Ipada lub laptopa. Tutaj także sprawdzi się torba na ramię, wykonana z naturalnej skóry lub torba sportowa o specjalnych wymiarach, pozwalających na zabranie ze sobą laptopa. W przypadku studentek idealna torba na uczelnię z reguły będzie wybierana według bieżących trendów – my polecamy zwłaszcza torby na ramię i wygodne shopperbagsy, które z łatwością pomieszczą format A4 i posłużą także poza uczelnią, będąc idealnym kompanem na weekendowe wyjazdy.

Napisz komentarz

* Imię
* E-mail: (Nie będzie publikowany)
   Strona www (pełny adres http://)
* Komentarz:
* Kod weryfikacyjny: