Plecak trekkingowy - twój przyjaciel podczas letnich wycieczek

Plecak trekkingowy - twój przyjaciel podczas letnich wycieczek

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ PLECAKÓW TREKKINGOWYCH

Lato sprzyja rozwojowi nowych pasji. Jedną z nich są górskie wyprawy. Niezależnie, czy wybierasz się w polskie Tatry, czy planujesz zdobycie zagranicznego szczytu, zanim wybierzesz się do sklepu po odpowiedni ekwipunek sprawdź nasze rady, dotyczące zakupu plecaka trekkingowego. Dobrze dobrany plecak turystyczny będzie gwarancją udanego i bezproblemowego pakowania.

Plecak uniwersalny nie istnieje. Niestety. Wbrew temu, co może powiedzieć sprzedawca w sklepie, na rynku nie występują plecaki turystyczne, które nadawałyby się na każdą wycieczkę, ponieważ każde miejsce wymaga odpowiedniego oprzyrządowania. Doskonałym wyjściem w takiej sytuacji jest zakup dwóch plecaków – jednego, większego, który będzie pełnił funkcję bagażu i mniejszego, plecaka trekkingowego, w którym zmieścisz wszystkie niezbędniki, przydatne podczas górskich wypraw.

Zastanów się nad tym, gdzie się udajesz i co będziesz robić. Co wybierasz, jeśli zamierzasz długo maszerować w górzystym terenie? Na pewno postawisz na lekki ale jednocześnie funkcjonalny plecak turystyczny. A jeśli prognoza pogody przepowiada nieustające opady atmosferyczne? Niewątpliwie szukać będziesz solidnego, nieprzemakalnego plecaka trekkingowego. Na wyprawę zamierzasz zabrać swoje pociechy? Potrzebujesz plecaka, który pozwoli Ci na uporządkowanie bagażu w taki sposób, aby najpotrzebniejsze rzeczy, takie jak napoje oraz apteczka znalazły się na wierzchu. W trakcie wędrówki potrzebujesz szybko zmienić buty? Pomyśl o zakupie plecaka z większą ilością dodatkowych kieszeni.

Plecak trekkingowy mierz z obciążeniem. Jeśli obsługujący Cię sprzedawca na Twoje pytanie, czy można obciążyć plecak zareaguje zdziwieniem, możesz mieć pewność, że nie ma bladego pojęcia o tym, co robi. Idealny plecak w góry czy plecak turystyczny powinno wybierać z pełnym obciążeniem. Tylko wtedy będziesz mieć pojęcie o jego rzeczywistych wymiarach i ciężkości. Sprawdzisz, jak współpracuje z Twoimi plecami i czy po prostu do Ciebie pasuje. Pamiętaj, że odpowiednio dobrany plecak turystyczny i plecak trekkingowy powinien „opierać się” na linii najbardziej wystającego punktu Twoich bioder, a dobrze dopasowane szelki powinny posiadać stopnie regulacji. Idealne szelki powinny pozwalać na idealne przytwierdzenie plecaka do kręgosłupa. O ile w przypadku plecaków turystycznych wystarczą same szelki, tak przy zakupie plecaka trekkingowego zwrócić należy uwagę na pas, który zapinamy na wysokości bioder – jego zadaniem jest odciążenie ramion i przerzucenie ciężaru na środek ciała.

Masz wybór. Pamiętaj, że to Ty decydujesz – w przypadku plecaków trekkingowych nie warto kierować się zasadą, że im droższe, tym lepsze. Produkt powinien być skrojony na miarę Twoich potrzeb i spełniać ważne dla Ciebie funkcje. Warto wspomnieć, że na rynku dostępne są personalizowane plecaki górskie i turystyczne – inne dla kobiet, a inne dla mężczyzn. W przypadku pań, pasy biodrowe będą zlokalizowane na innej wysokości niż u mężczyzn, podobnie jak szelki. To proste – kobiety mają inną budowę ciała i to, co dla mężczyzn będzie idealne, nie zawsze sprawdzi się w przypadku płci pięknej. Panie często skarżą się, że w przypadku plecaków trekkingowych typu unisex ramiona są zbyt mocno rozstawione, a balans ciała zachwiany.

Napisz komentarz

* Imię
* E-mail: (Nie będzie publikowany)
   Strona www (pełny adres http://)
* Komentarz:
* Kod weryfikacyjny: