Trendy jesień 2017 - portfele ze skóry cielęcej - eleganckie i trwałe

Trendy jesień 2017 - portfele ze skóry cielęcej - eleganckie i trwałe

     

          Moda na jesień i zimę 2017/2018 zakłada wiele powrotów. Na topie będą materiały rodem z lat 70-tych – sztruks, aksamit, wełna ale i skóra, która występować będzie nie tylko w formie ciężkich, długich płaszczy ale i bardziej klasycznej, którą znamy na co dzień – jako skórzane portfele damskie, męskie oraz pod postacią torebek.

Dlaczego tak chętnie nosimy skórę? Skóra to pewien synonim luksusu i klasy, zwłaszcza ta wykonana z cieląt. Podobnie jak niegdyś zamożni dostojnicy i szlachta nosili spreparowane skóry i futra dzikich zwierząt na sobie, by pokazać się z jak najlepszej, modowej strony, tak dziś każdy, kto chce wyglądać z klasą zakłada skórę. Porządna, skórzana garderoba świadczy w pewien sposób o statusie osoby ją noszącej. W czasach, gdzie marki odzieżowe prześcigają się w produkcji coraz to lepszych produktów w konkurencyjnych cenach luksus noszenia skóry oznacza bardziej luksus w sensie wygody użytkowania oraz posiadania dobrego, modowego gustu. Na szczęście wygodną i lekką skórzaną ramoneskę czy portfel ze skóry możemy kupić obecnie za rozsądne pieniądze.

Moda to także powrót do klasycznych wartości. W stylizacjach popularnych blogerów widzieliśmy już chyba wszystko – od stylu kowbojskiego po etno i vintage kończąc. Niejedna z nas zastanawiała się, na czym polega fenomen produktów, po które sięgają znane osobowości świata mody. To proste – w świecie zdominowanym przez masy produktów, nieraz o mizernej jakości „przetrwać” mogą jedynie unikaty – takie, które tworzone są ludzką ręką, z naturalnych materiałów, a którym niejednokrotnie drugie życie nadaje córka lub wnuczka ich pierwotnej posiadaczki. Poliester lub wełna może nadgryźć ząb czasu, ze skórą jest lepiej.

Dlatego wybieramy skórę. Skupmy się na portfelach. Chcąc być w posiadaniu portmonetki uniwersalnej, pojemnej, łatwej w użytkowaniu, a jednocześnie trwałej wybierajmy modele ze skóry cielęcej. Zarówno w przypadku portfeli damskich, jak i męskich zyskujemy pewność, że gadżet szybko nam się nie zużyje, a nawet jeśli po jakimś czasie tak się stanie, rysa przeszłości nada produktowi charakterystycznego sznytu w stylu vintage, co jest nie lada gratką dla kolekcjonerów unikalnych przedmiotów.

Wybierajmy skórę cielęcą. Zarówno portfele męskie, jak i damskie wykonane ze skóry cielęcej są najbardziej klasyczne i eleganckie. Surowiec ten, który pozyskuje się głównie w Ameryce Południowej oraz Europie posiada bardzo równomierną fakturę. Im starsze zwierzę, tym bardziej pomarszczoną skórę ono posiada. Młode osobniki (czyli te, których waga nie przekracza 150 kg) mają bardzo miękką, a jednocześnie rozciągliwą skórę. Ze względu na swą delikatność, a jednocześnie trwałość to jedna z najbardziej cenionych skór na rynku. Portfele wykonane ze skóry cielęcej będą pięknie się prezentować w każdej okoliczności – zarówno w towarzystwie skórzanej torebki, jak i solo. Doskonale spiszą się jako prezent zarówno dla dojrzałego pana, jak i aktywnej zawodowo, młodej kobiety. Klasyka górą!

portfel męski paolo peruzzi skóra cielęca

skórzany portfel męski ze skóry cielęcej

portfel skórzany damski Paolo Peruzzi

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Napisz komentarz

* Imię
* E-mail: (Nie będzie publikowany)
   Strona www (pełny adres http://)
* Komentarz:
* Kod weryfikacyjny: