Wybieramy plecak sportowy - na co zwrócić uwagę?

Wybieramy plecak sportowy - na co zwrócić uwagę?

Jeszcze kilka lat temu, ludzie wracając z pracy robili szybkie zakupy, przygotowywali obiad i czym prędzej usadawiali się na kanapie, żeby w spokoju odpocząć i pooglądać telewizje. Tamte czasy odeszły do lamusa, ponieważ teraz utrzymuje się moda na bycie "health, fit and slim". Przykładamy dużą uwagę do tego co jemy. Staramy się, żeby posiłki były pełnowartościowe i przede wszystkim zdrowe. Przygotowujemy owocowe koktajle, które stały się zamiennikiem wysokocukrowych napojów gazowanych. Coraz częściej czas wolny spędzamy na aktywności fizycznej. Nikogo już nie dziwią biegacze na miejskich chodnikach ani rowerzyści dojeżdżający do pracy, bo to stało się codziennością. Jeśli jesteś jedną z takich osób albo właśnie wciągasz się w ten trend, to na pewno wiesz, jak ważną rolę pełni plecak sportowy.

Istnieje wiele wariantów plecaków sportowych, dlatego chcielibyśmy podpowiedzieć na co zwrócić uwagę przy zakupie. Oczywiście kluczową sprawą jest to, jaki sport uprawiasz. W zależności od preferowanej przez Ciebie aktywności, na pewno zmieniają się potrzeby i wymagania, dlatego poruszymy kilka najważniejszych kwestii.

Maraton w tempie Strusia Pędziwiatra

Odkryłeś, ile frajdy sprawia bieganie i robisz coraz dłuższe dystanse? Na pewno zdajesz sobie sprawę z odpowiedniego nawodnienia, ale zapewne noszenie ze sobą bidonu jest niewygodne. Mamy na to prosty sposób! Zaopatrz się w mały plecak do biegania, który nie będzie przeszkadzał podczas aktywności, ale pozwoli na zabranie niezbędnych rzeczy. Im intensywniejszy trening, tym więcej energii tracisz, dlatego zawsze wrzucaj do plecaka batona energetycznego. Warto zwrócić uwagę na szelki, które zakłada się na ramiona. Powinny być wypełnione miękką pianką, żeby nie obetrzeć skóry. Plecak do biegania nie musi być duży. Ważne, żeby był praktyczny.

Miłośnik dwóch kółek i wiatru we włosach

Uwielbiasz wykręcać na rowerze kilometry i czuć powiew wiatru, który wzmaga się wraz z szybkością? Doskonale Cię rozumiem, bo także jestem fanką wypraw rowerowych! Aby uniknąć pragnienia i wyczerpania zabieraj ze sobą napoje izotoniczne, które uzupełnią wypocone minerały i elektrolity. Nawet jeśli Twój pojazd jest wyposażony w uchwyt na bidon, to warto kupić także plecak na rower, do którego dodatkowo możesz wrzucić coś do przekąszenia w trakcie przerwy na odetchnięcie. Szczególną uwagę zwróć na to, aby plecak rowerowy miał profilowany tył, który wygodnie ułoży się na plecach oraz co najważniejsze, aby był obszyty siatką zapobiegającą przepacaniu się.

Wigor piechura

Jeśli jesteś miłośnikiem długich, pieszych wycieczek to z pewnością warto zaopatrzyć się w solidny plecak trekkingowy. Wychodząc w kilku lub kilkunastokilometrowy marsz musisz pamiętać o zabraniu prowiantu i dodatkowej odzieży wierzchniej, dlatego plecak trekkingowy powinien być sporych rozmiarów, aby spokojnie wszystko pomieścić. Przede wszystkim zwróć uwagę z jakiego materiału został uszyty. Najlepiej, żeby był wykonany z wodoodpornej tkaniny, ponieważ deszcz może Cię złapać z dala od jakiegokolwiek schronienia. Na pewno nie zaszkodzi duża ilość kieszonek, dzięki nim uporządkujesz swoje rzeczy.

Masz już na oku plecak, który spełni Twoje wymagania i będzie wiernie towarzyszył podczas treningów? Oby spisywał się jak najlepiej, abyście razem mogli osiągnąć sukces w ulubionej dyscyplinie sportowej. Pamiętaj, że sukces to nie tylko medale olimpijskie! Czasami wystarczy pochwała ukochanej osoby, aby poczuć się jak zwycięzca :)

Ofertę plecaków sportowych w naszym sklepie możesz sprawdzić tutaj → PLECAKI SPORTOWE


Milena Cywińska - Milena jest autorką popularnych artykułów modowych i odpowiada w naszym sklepie za prowadzenie bloga oraz social marketing. To sprawny obserwator życia codziennego, które potrafi opisać z dużą dozą pozytywnej energii. Prywatnie Milena jest fanką dobrej książki, pieszych wycieczek górskich oraz uwielbia zwierzęta. Pogoda ducha i naturalność to jej drugie imię. Absolwentka dziennikarstwa oraz przyszły bankowiec. Jeżeli macie pytania do autorki tekstu kierujcie je na adres milena.cywinska@supergalanteria.pl

Napisz komentarz

* Imię
* E-mail: (Nie będzie publikowany)
   Strona www (pełny adres http://)
* Komentarz:
* Kod weryfikacyjny: