Pakujemy się na wyjazd weekendowy w góry - co zabrać?

Pakujemy się na wyjazd weekendowy w góry - co zabrać?

Odliczasz z niecierpliwością dni do majówki? Widzisz w kalendarzu jak pokrętnie w tym roku wypada? Zapewne układasz w głowie plan jak uprosić szefa, żeby mieć cały tydzień wolny. Nic dziwnego! Niestety tylko wybrańcy będą mieli przywilej mini urlopu, inni muszą zadowolić się weekendem. Nie ma co rozpaczać, ponieważ weekend też można zaplanować tak, aby ciekawie spędzić czas i mieć super wspomnienia. Co powiesz na wyjazd w góry? Idealne rozwiązanie na oderwanie się od szarej codzienności!

Czasu nie zostało dużo, dlatego czym prędzej sprawdź wolne pokoje i zrób rezerwacje, a potem zajrzyj do szafy i upewnij się czy masz się w co spakować. Twoja torba podróżna może okazać się za mała? Nie warto ryzykować! Przecież nie będziesz tracić nerwów przed wyjazdem na segregacje ubrań, aby wszystkie się zmieściły. Lepszym rozwiązaniem jest zakup odpowiedniej torby podróżnej albo walizki, w zależności od preferencji.

Zwiedzanie priorytetem!

Jesteś osobą, która podczas wyjazdów w nowe miejsca lubi pochodzić po okolicy i zaznajomić się z widokami, odnajdywać najciekawsze zabytki i najsmaczniejsze knajpki? W takim razie potrzebujesz sporej walizki podróżnej, bo na pewno weźmiesz ze sobą dużo rzeczy z domu, a jeszcze więcej przywieziesz z powrotem, gdyż spotkasz na swej drodze sporo pamiątek, którymi zapragniesz obdarować najbliższych znajomych i rodzinę. Żeby nie dźwigać niepotrzebnie ciężarów najlepiej zaopatrzyć się w walizkę na kółkach, która jest wygodna i komfortowa w użytkowaniu. Zwróć szczególną uwagę na regulowany uchwyt, aby dostosować go do swojego wzrostu. W przypadku przewożenia rzeczy delikatnych i kruchych najlepiej skupić się na doborze walizki twardej, która z pewnością odpowiednio zabezpieczy je przed zniszczeniem. Walizki twarde są doskonałe na podróż komunikacją publiczną, bo nawet w przypadku nieostrożnego potrącenia przez innego pasażera nie musisz się martwić czy zawartość bagażu jest cała. Jeśli natomiast bardziej odpowiadają Ci walizki miękkie to sprawdź, czy są wyposażone w pasy zabezpieczające, aby ochronić bagaż przed zniszczeniem. Dużą zaletą są różne schowki i kieszonki, bo wtedy można z łatwością uporządkować ubrania i bieliznę, dlatego przed zakupem również na to zwróć uwagę.

Zapaleniec wędrowania

Podczas wycieczek w czasach szkolnych zawsze ogarniało Cię znużenie i nuda, bo było to dla Ciebie kompletnie nieinteresujące? Uwierz, że nie jesteś wybrykiem natury, wiele osób ma podobnie. Jadąc na weekend w góry chcesz wędrować po szlakach, zdobywać szczyty i wyciskać z siebie pot niczym sok z cytryny? Zatem jesteś prawdziwym miłośnikiem aktywności fizycznej i należy chylić przed Tobą czoła! Zapewne przed takim weekendowym wyjazdem zabierasz tylko to co najpotrzebniejsze i jesteś w stanie zmieścić się w niewielką torbę podróżną. Słusznie, że wybierasz właśnie torbę, bo to ona będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem! Najlepiej, żeby była wyposażona zarówno w uchwyty do dłoni, jak i długi pasek na ramię, aby jak najmniej przeszkadza podczas podróży. Ciekawą propozycją może okazać się torba na kółkach - w razie nagłego zmęczenia możesz ją po prostu ciągnąć jak walizkę i oszczędzić trochę energii.

Wiadomo, że po dotarciu do hotelu czy pensjonatu torba zostanie rzucona w kąt, bo przecież nie będziesz z nią zdobywać szczytów. Ona miała towarzyszyć tylko do noclegowni i tutaj jej rola się kończy. Czas zamienić ją na plecak trekkingowy, który jest odpowiedniejszym kompanem górskich wojaży! Plecak na wycieczkę powinien mieć solidne szelki na ramiona, które wewnątrz będą wypełnione specjalną amortyzującą pianką, aby nie powodowały otarć na ciele. Dużym plusem jest także siatka odprowadzająca nadmiar potu, by nie przegrzewać się.

Pamiętaj o odpowiednim wyposażeniem plecaka przed wyjściem na szlak i zapisaniu numeru do GOPR-u w pamięci swojego telefonu. Podstawową kwestią jest oczywiście woda i porządny termos z gorącą herbatą, gdyż przy utracie sił to właśnie ciepłe płyny podnoszą morale i pozwalają odnaleźć w sobie energię. Warto zabrać ze sobą także kawałek czekolady na pobudzenie i batonika proteinowego, który uzupełni niedobory podczas wysiłku. Miej na uwadze to, że pogoda w górach zmienia się diametralnie nawet w ciągu kilku minut, dlatego zawsze miej ze sobą płaszcz przeciwdeszczowy i czołówkę jako stałe źródło światła! Rozsądnie jest zabrać ze sobą podstawowe wyposażenie apteczki, przyda się nawet przy błahym obtarciu o skały.

Mamy nadzieję, że udało się zachęcić Cię do majówkowego wyjazdu! Na pewno będzie to miła odskocznia. Być może poznasz nowych, ciekawych ludzi i zawiążesz znajomości na lata? Kto wie! Bierz ze sobą mapę i ruszaj w drogę, nikt nie zdobędzie świata za Ciebie! Powodzenia i miłego wypoczynku!

Zobacz co może przydać Ci się podczas weekendowego wyjazdu:

Plecaki sportowe

Walizki

Torby podróżne

Kosmetyczki podróżne

Plecaki trekkingowe

Napisz komentarz

* Imię
* E-mail: (Nie będzie publikowany)
   Strona www (pełny adres http://)
* Komentarz:
* Kod weryfikacyjny: