Dostawa już w 24h!

Posiadasz produkty ze skóry licowej? Jak zadbać o nie? Podpowiadamy!

Posiadasz produkty ze skóry licowej? Jak zadbać o nie? Podpowiadamy!

Skóra licowa jest jedną z najpopularniejszych skór naturalnych, z których wykonuje się produkty galanteryjne. Mając pewność, że nabywamy oryginały powinniśmy liczyć się z tym, że trzeba będzie o nie dbać w odpowiedni sposób. Skórzane torebki ze skóry licowej, portfele, paski i buty nie zachowają swojego piękna na dłużej bez pielęgnacji. Dlatego z troską o naszych klientów postanowiliśmy stworzyć mały poradnik, dzięki któremu dowiecie się jak w warunkach domowych można zadbać o akcesoria ze skóry licowej. Okazuje się, że to wcale nie jest takie trudne! Przy doborze prawidłowych środków do pielęgnacji galanteria skórzana pozostanie w nienaruszonym stanie przez długie lata. Sprawdź, jak tego dokonać!

Przygotowanie skóry licowej do pielęgnacji

Zanim sięgniesz po dostępne na rynku pasty, pianki i inne środki przeprowadź w pierwszej kolejności prawidłowe przygotowanie akcesoriów skórzanych do czyszczenia. Zadbaj o to, aby na dodatkach odzieżowych nie było pozostałości kurzu, piasku i innych zabrudzeń łatwych do usunięcia. Za pomocą specjalnej szczotki z włosia końskiego możesz dokładnie oczyścić powierzchnie zewnętrzną butów ze skóry, torebek oraz portfela. W sklepach dostępne są obecnie szczotki w jasnych, jak i ciemniejszych odcieniach. Jedną z najbardziej polecanych jest szczotka z włosia końskiego marki Bama o dużej powierzchni. Jej użycie znacząco przyspiesza przygotowania do pielęgnacji. Warto zwrócić uwagę również na to, aby galanteria skórzana przed rozpoczęciem impregnacji nie była wilgotna. Jeżeli tak się zdarzy koniecznie trzeba ją dokładnie wysuszyć.

Szczotka z włosiem

Szczotka z włosiem końskim

Środki do pielęgnacji skóry licowej

Preparatów do czyszczenia i pielęgnacji galanterii skórzanej w warunkach domowych jest sporo. Warto jednak sięgać po te, które zostały wykonane ze składników ekologicznych. Przykładowym rozwiązaniem, które łatwo zastosować we własnym M jest pasta do butów. Za jej pomocą wyczyścimy na błysk skórzane obuwie jednocześnie chroniąc je przed wilgocią i uszkodzeniami. Innowacją, jaka ostatnio pojawiła się na rynku jest pasta czyszcząca o formule żelu. Jedną z najlepszych jest produkt firmy Bama o nanocząsteczkowej strukturze, który dodatkowo odżywia skórę licową i niweluje powstające na niej rysy. Przyda się on również w przypadku obuwia ze skór syntetycznych. Innym preparatem wartym uwagi jest kremowa pasta Coccine Elegance dostępna w kilku odcieniach.

Krem do butów

Krem do butów do skóry gładkiej

Pianka do czyszczenia

Pianka do czyszczenia butów oraz tekstyliów

Skupiając się nie tylko na obuwiu ze skóry licowej warto wspomnieć o stosowaniu kremów i pianek ochronnych oraz czyszczących. To środki do pielęgnacji, jakie śmiało można używać w przypadku większości akcesoriów galanteryjnych. Zadaniem kremu jest odpowiednie odżywianie oraz zmiękczanie skóry, co pozwala chronić jej powierzchnie przed pęknięciami oraz wilgocią. Natomiast pianka ma chronić sam kolor akcesoriów i nadać im odpowiedni połysk. Świetnie nadaje się do zastosowania w przypadku każdego koloru, jak i rodzaju skóry! To bardzo uniwersalny preparat, który warto mieć w swoim domu. Jeżeli nie wiesz na jakie pianki i kremy się zdecydować to polecamy rekomendowane przez naszych klientów preparaty. Tutaj ponownie pojawia się nowoczesna marka Bama i wachlarz produktów do impregnacji skór naturalnych. Zdaniem naszych klientów te preparaty nakłada się szybko i prosto, a ich działanie jest zauważalne już po pierwszym zastosowaniu. Żaden z tych środków nie zostawia tłustych, nieestetycznych plam. Akcesoria pielęgnowane z ich wykorzystaniem pozostają nie tylko piękne, ale też pachnące. Warto na to zwracać uwagę, ponieważ większość dostępnych na rynku preparatów do impregnacji skór niestety nie charakteryzuje się przyjemnym zapachem.

Wosk przeciw pękaniu skóry

Wosk przeciw pękaniu skóry

Mydło do czyszczenia

Mydło do czyszczenia skóry

Regularna pielęgnacja przedłuża życie

Zaniedbane akcesoria galanteryjne nawet z najlepszej jakości skóry nie zachowają na długo swojej atrakcyjności i funkcjonalności. Brak zaangażowania w utrzymanie ich pierwotnego wyglądu niestety negatywnie przełoży się na ich długoterminowe użytkowanie. Dlatego, jeżeli dodatki odzieżowe ze skóry są dla Ciebie ważne nie zaniedbuj ich. Preparaty do impregnacji nie kosztują wiele, a ich regularne stosowanie nie zajmuje sporo czasu. Wystarczy raz w miesiącu przeprowadzić gruntowną pielęgnacje akcesoriów skórzanych, by móc z nich bez skrępowania korzystać długimi latami. Skóra potrafi się nam odwdzięczyć, gdy o nią rzeczywiście dbamy. Dlatego nie zwlekaj z zaopatrzeniem się w podstawowe środki do pielęgnacji galanterii i zamów je jeszcze dziś ze strony naszego sklepu internetowego. Z myślą o naszych klientach niedawno poszerzyliśmy asortyment produktów galanteryjnych o preparaty do ich pielęgnacji. W ten sposób nie musisz szukać odpowiednich środków zbyt daleko. Wszystko masz pod ręką!

Tłuszcz do skóry naturalnej

Tłuszcz do skóry naturalnejNapisz komentarz

* Imię
* E-mail: (Nie będzie publikowany)
   Strona www (pełny adres http://)
* Komentarz:
* Kod weryfikacyjny: