Dostawa już w 24h!

Jak wyczyścić portfel skórzany? Sprawdź, przetestowane metody!

Jak wyczyścić portfel skórzany? Sprawdź, przetestowane metody!

Posiadasz elegancki portfel i nie chcesz go zniszczyć podczas czyszczenia? Umiejętność odpowiedniej pielęgnacji to podstawa długowieczności galanterii skórzanej. Niestety podczas czyszczenia można ją łatwo uszkodzić w sposób nieodwracalny. Z myślą o naszych klientach postanowiliśmy przedstawić rekomendowane metody czyszczenia wysokogatunkowych portfeli skórzanych. Okazuje się, że każdy typ skóry wymaga zupełnie innego podejścia. Sprawdź, jakiej opieki wymaga Twój portfel!

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o czyszczeniu 

Z powodu intensywnego użytkowania każdy elegancki portfel zaczyna tracić połysk i swój idealny kształt. To całkowicie normalne zjawisko, które za pomocą odpowiedniej pielęgnacji można zatrzymać na minimalnym poziomie. Regularne dbanie o kondycję skóry portfela sprawia, że znacząco możemy wydłużyć czas, w którym będziemy z niego korzystać. To ważna wiadomość dla wszystkich fanów galanteryjnych dodatków.

Musisz wiedzieć, że na rynku można znaleźć rozmaite portfele szyte z różnych typów skór. Dowodem na to jest bogaty asortyment Super Galanterii, gdzie znajdziesz zarówno damskie, jak i męskie portfele skórzane. Każda skóra wymaga zupełnie innej metody oczyszczania, która nie zaszkodzi jej kondycji i go nie uszkodzi. Dlatego należy posiadać wiedzę na temat specyfiki poszczególnych, skórzanych materiałów, którą opisaliśmy w pozostałej części wpisu. Tymczasem wśród uniwersalnych zasad pielęgnacji portfeli wymienia się:

  • unikanie zarysowań i odkształceń, dzięki przechowywaniu portfela w osobnej kieszeni torby, torebki, czy plecaka;

  • zachowywanie umiaru w ilości rzeczy przechowywanych w środku portfela pomaga zadbać o brak jego nieestetycznych odkształceń; 

  • używanie miękkiej szmatki do czyszczenia każdego typu portfela;

  • poddawanie skóry portfeli regularnej konserwacji po usunięciu zabrudzeń, można w tym celu używać gliceryny, pasty do butów, oliwki z oliwek (w przypadku portfeli lakierowanych), pszczelego wosku i terpentyny (w przypadku skór barwionych).

Przekonaj się, czego potrzebują poszczególne typy skór, by zlikwidować z ich powierzchni zabrudzenia i zachować piękno oryginalnej skóry przez lata. Regularne czyszczenie wraz z pielęgnacją należy wykonywać raz na trzy miesiące. To optymalny czas, w którym zabezpieczenie skórzanej powierzchni pozwala zachować nienaganny wygląd każdego portfela - szczegóły prawidłowego czyszczenia i pielęgnacji najpopularniejszych modeli opisujemy poniżej. 

Czyszczenie portfeli ze skór klasycznych

Plamy, które mogą pojawić się na powierzchni eleganckiego portfela męskiego lub damskiego najczęściej biorą się z tłuszczu. Wystarczy, że dotkniesz brudną dłonią od jakiejś tłustej substancji portfel, a na nim szybko pojawi się nieestetyczna plama. Na szczęście możesz ją szybko usunąć aplikując na powierzchnie takiego portfela mieszankę z białek kurzego jajka i terpentyny. Jeżeli Twój ulubiony portfel nie jest w żaden sposób barwiony możesz również wypróbować czyszczenia za pomocą wody i octu.

Czyszczenie portfeli ze skórą lakierowaną

Zdecydowana większość portfeli pokrytych błyszczącym lakierem to portfele ze skór bydlęcych. Ich powierzchnia jest bardzo wrażliwa na uszkodzenia - wszelkiego typu przetarcia i zadrapania. Warto podkreślić, że powierzchnia lakieru naniesiona na skórę sprawia, że materiał staje się dość elastyczny. Lakier chroni skórę przed pękaniem i nadaje jej wysoki połysk, co przekłada się na jej zdecydowane upiększenie. Z drugiej strony warstwa lakieru na skórze przekłada się na potrzebę skomplikowanej pielęgnacji takiego typu portfeli. Należy unikać tutaj olejowania i natłuszczania, które mogłoby przynieść więcej szkody niż pożytku. Do pielęgnacji używa się przede wszystkim specjalnych preparatów czyszczących i konserwujących, które bez problemu znajdziesz w naszym sklepie.

Czyszczenie portfeli ze skóry licowej

Jeżeli posiadasz portfel wyprodukowany ze skóry licowej to na co dzień korzystasz z bardzo dobrej jakości dodatku odzieżowego. Skóra licowa to inaczej skóra bydlęca wysokiej klasy. W dotyku jest bardzo przyjemna i miękka. Jej półmatowa powierzchnia przeważnie jest delikatnie woskowana. Portfel licowy trudno zarysować, dzięki czemu nie musisz bać się jego noszenia z kluczami w jednej kieszeni. Warstwa wosku chroni powierzchnię przed ścieraniem, ale nie oznacza to że nie potrzebuje ona żadnej pielęgnacji. Należy sięgnąć po kremy dedykowane do skór licowych, które pozwolą zachować piękno tych portfeli latami. W przypadku zabrudzeń sprawdzają się również przeznaczone do skór licowych preparaty, które znajdziesz w aktualnej ofercie naszego sklepu internetowego Super Galanteria.

Czyszczenie portfeli ze skóry Saffiano 

Fakturowana powierzchnia portfeli ze skóry Saffiano jest wyjątkowo odporna na zarysowania, ale nie chroni jej to przed zabrudzeniami. Na szczęście portfele Saffiano nie wymagają od nas wyjątkowo trudnej pielęgnacji. Dzięki temu, że ich powierzchnia jest przeważnie pokrywana woskiem dużo łatwiej jest tutaj pozbyć się zabrudzeń. Warto mieć w domu pod ręką miękką ścierkę z mikrofibry, która idealnie nadaje się do usuwania plam. Ścierka namoczona lekko w wodzie pozwoli pozbyć się z powierzchni tego rodzaju portfeli każdego zabrudzenia.

Napisz komentarz

* Imię
* E-mail: (Nie będzie publikowany)
   Strona www (pełny adres http://)
* Komentarz:
* Kod weryfikacyjny: